Klinika Mistrza Zhang

Historia Kliniki Mistrza Zhang w Polsce rozpoczęła się w 1991 roku. Jest inicjatywą całkowicie realizowaną przez jej założyciela Fengjun Zhang. Łączy on pasję do leczenia z miłością do tradycji i kultury Chin. Nazwa kliniki nawiązuje do profesji Fengjun Zhang. Mając 8 lat rozpoczął on naukę Wu-shu u chińskich mistrzów. Dziś sam jest uznanym Mistrzem w tej dziedzinie, posiadającym 7 Duan.

Leczenie, jakie oferuje Klinika oparta jest na taoistycznej medycynie chińskiej nazywanej też klasyczną medycyną chińską, prekursorem obecnie szeroko rozumianej tradycyjnej medycyny chińskiej.

Taoistyczna medycyna chińska jest holistyczną formą leczenia, gdzie bierze się pod uwagę całe ciało i umysł pacjenta; leczy się przyczynę, a nie objawy choroby. Jest oparta na filozofii taoistycznej i bazuje na kanonie medycyny chińskiej Żółtego Cesarza; dotyka zagadnień kosmologii; kieruje się zasadą równowagi yin i yang oraz regułą Pięciu Elementów. Dużą rolę w odpowiednim funkcjonowaniu organizmu pacjenta odgrywa energia qi. Zakłócenia w przepływie qi prowadzą do wielu chorób, dlatego tak ważne jest, aby zachować jej równowagę, która w konsekwencji korzystnie wpływa na stan psychiczny, fizyczny, duchowy i emocjonalny organizmu.

Klinika Mistrza Zhang, ogromną uwagę poświęca właśnie energii qi. Uważamy, że każdy bioenergoterapeuta medycy chińskiej podejmujący się leczenia pacjenta, przede wszystkim powinien sam posiadać odpowiednią równowagę qi. Taki stan uzyskuje się wieloletnią praktyką qigong. Mając na uwadze bogate doświadczenie Mistrza Zhang, z wielką radością oferujemy Państwu szereg skutecznych i sprawdzonych terapii z wykorzystaniem akupunktury, masażu tuina, bioenergoterapii, baniek ogniowych, guasha, moksoterapii oraz naturalnych ziół, a także różnego rodzaju ćwiczenia zdrowotne i dietetykę.

 

AKUPUNKTURA

Korzenie akupunktury sięgają czasów starożytnych na Dalekim Wschodzie. Praktykowana w ramach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, współcześnie zyskała uznanie również na Zachodzie. W 2002 roku Światowa Organizacja Zdrowia WHO wyszczególniła konkretne schorzenia, w przypadku których rekomendowana jest akupunktura.

 

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej ciało człowieka posiada kanały energetyczne. To właśnie w tzw. meridianach krąży energia życiowa qi. Jej niewłaściwy przepływ skutkuje dolegliwościami. Schorzenie zwykle zaczyna się na poziomie energetycznym naszego ciała. Za sprawą czynników wewnętrznych bądź zewnętrznych – na przykład: stresu, emocji, złego trybu życia –  następuje blokada i zaburzenie w przepływie energii. Z biegiem czasu nasz organizm zaczyna nas informować, „że coś jest nie tak”. Zaczynamy czuć pewien dyskomfort i niewygodę, potem przeradza się to w ból i zachodzą zmiany na poziomie fizycznym naszego ciała. Akupunktura stymuluje organizm i przywraca równowagę energii qi, zapobiegając wszelkim blokadom, zastojom, które później mogą przerodzić się w poważniejsze schorzenia.  Dlatego w krajach Dalekiego Wschodu, akupunktura traktowana  jest jako element profilaktyki.

 

Eksperci oraz sympatycy akupunktury z całego świata podkreślają, że koncentruje się ona na szukaniu przyczyn schorzenia, a nie tylko na objawach choroby. Akupunktura wykorzystuje zdolności organizmu do samowyleczenia. Właściwie dobrana stosowana jest z powodzeniem w anestezjologii jak również w problemach układu oddechowego, krwionośnego, rozrodczego czy pokarmowego.

Medycyna Chińska Warszawa

Akupunktura Warszawa