Klinika Mistrza Zhang

Historia Kliniki Mistrza Zhang w Polsce rozpoczęła się w 1991 roku. Jest inicjatywą całkowicie realizowaną przez jej założyciela Fengjun Zhang. Łączy on pasję do leczenia z miłością do tradycji i kultury Chin. Nazwa kliniki nawiązuje do profesji Fengjun Zhang. Mając 8 lat rozpoczął on naukę Wu-shu u chińskich mistrzów. Dziś sam jest uznanym Mistrzem w tej dziedzinie, posiadającym 7 Duan.

Leczenie, jakie oferuje Klinika oparta jest na taoistycznej medycynie chińskiej nazywanej też klasyczną medycyną chińską, prekursorem obecnie szeroko rozumianej tradycyjnej medycyny chińskiej.

Taoistyczna medycyna chińska jest holistyczną formą leczenia, gdzie bierze się pod uwagę całe ciało i umysł pacjenta; leczy się przyczynę, a nie objawy choroby. Jest oparta na filozofii taoistycznej i bazuje na kanonie medycyny chińskiej Żółtego Cesarza; dotyka zagadnień kosmologii; kieruje się zasadą równowagi yin i yang oraz regułą Pięciu Elementów. Dużą rolę w odpowiednim funkcjonowaniu organizmu pacjenta odgrywa energia qi. Zakłócenia w przepływie qi prowadzą do wielu chorób, dlatego tak ważne jest, aby zachować jej równowagę, która w konsekwencji korzystnie wpływa na stan psychiczny, fizyczny, duchowy i emocjonalny organizmu.

Klinika Mistrza Zhang, ogromną uwagę poświęca właśnie energii qi. Uważamy, że każdy bioenergoterapeuta medycy chińskiej podejmujący się leczenia pacjenta, przede wszystkim powinien sam posiadać odpowiednią równowagę qi. Taki stan uzyskuje się wieloletnią praktyką qigong. Mając na uwadze bogate doświadczenie Mistrza Zhang, z wielką radością oferujemy Państwu szereg skutecznych i sprawdzonych terapii z wykorzystaniem akupunktury, masażu tuina, bioenergoterapii, baniek ogniowych, guasha, moksoterapii oraz naturalnych ziół, a także różnego rodzaju ćwiczenia zdrowotne i dietetykę.