O Mistrzu

Fengjun Zhang,

założyciel kliniki Mistrza Zhang, bioenergoterapeuta z ponad 25 letnią praktyką tybetańskiego qigong, zdobywca wielu tytułów i wyróżnień w dziedzinie medycyny chińskiej, mistrz wushu posiadający 7 Duan.

Zhang ukończył studia na Uniwersytecie Wychowania Fizycznego w Pekinie (Beijing Sport University). Przez wiele lat pobierał także praktyki na Chińskiej Akademii Nauk Medycznych.

W Polsce od 1991 roku. Jest założycielem Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Wu-Shu Nan-Bei oraz Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Akupunktury, będącego pierwszym polskim członkiem Światowej Federacji Towarzystw Akupunktury (World Federation of Acupuncture-Moxibustion Societies). Twórca Instytutu Life Science, zrzeszającego najlepszych fizjoterapeutów i lekarzy medycyny chińskiej z Europy i Chin, chcący dzielić się wiedzą oraz doszkalać swoje techniki pod okiem Mistrza Zhang.

Autor książek „Podstawy Taijiquan Forma 24”, „Taijiquan Styl Yang – Tradycyjna forma 40”, „Taoistyczna nauka o tuina, qigong i akupunkturze” (dostępne w chwili obecnej jedynie w języku chińskim). Twórca wielu publikacji na temat przepływu qi w organizmie, znaczeniu i funkcji kręgosłupa, zastosowania akupunktury w leczeniu chorób narządów wewnętrznych, układu kostnego, czy też chorób nowotworowych.